Ankara piyano dersi

Tabiattaki tüm güzelliklerin davetine yıldızlı olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye kafaladığı senelerde tanıdıkacakları muaddel konuşma aktivitelerinden artı olarak etkilendikleri açıktır. Bütün bu konuşma dalları beyninde hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziksel, bilişsu taşkını ve toplumsal gelişimleri muhtevain eğitimciler, er evetşta edinilen pozitif müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu ilinti, mader karnında süregelen tabii bir ilişkidir. Kocakarı kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay içinde dinleyen süt kuzusu, bilhassa duyularının geliştiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bunların anlamlarına karşı hissî bir bağ geliştirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanılamayabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylediği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da tanılamadığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her ekinün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, mader ile süt kuzusu beyninde yerleşmiş, müzikal bir hissî destedır. Aynı ölçüde ustalıklevseldir de; annenin, çocuğuna, zeminın uyumak muhtevain emniyetli olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Er dönemlerde, süt kuzusu – mader – peder beyninde kurulacak müzik bağı, ileride evetşayacakları hissî ilişkileri sağlamlamlaştıracaktır. Bebeklikten çısoy çocuk, kendini sağlamlıklı bir yetişhınç yapacak etkinliklerle tanışırken, müziğe özel bir örutubet verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği bayıla bayıla ekler. Dış dünya ile ilişkilerinde müzik, onun muhtevain yararlı bir muhabere kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her devir boşlama edilen sistemli ve kapsamı geniş müzik eğitimi, esaslı şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı muhtevain, fiziksel ve ruhsal gelişimlerinde önemli bir destekten mahrum lafınmaktadır. Burada, bilim bilimleri ve yabancı anahtar kadar derslerin çok önemli olduğunu alim ve konuşma etkinliklerinin çocuğu “derslerinden alıkoyacağını” düşünen mader-babaların da, bili eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. çalgı eğitiminin, uzun dönemde bilimsel niteliği olan kafaarı içerisindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç açıklıkştırmaya ülke verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir